19 Ekim

Alanya Gayrimenkul hukuku

Ayrıntılı ve karmaşık yapısı nedeniyle düzenlenen gayrimenkul hukuku, apartman, arsa ve apartman dairesi gibi gayrimenkullerle ilgili hukuka aykırı durumları ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Kapsamlı bir hukuk alanı olması nedeni ile Alanya avukat arkadaşlarımız bu konuda size gerekli desteği sağlamak için Afyoncu Hukuk Bürosu bünyesinde yer almıştır.

Devamı
19 Ekim

Taşınmaz Mal, Arsa ve Arazi Davası Avukatı

Arsa, ortak mülkiyetin bağımsız arazilere devredilen kısımlarını ifade eder. Özellikle büyük şehirlerde, yüksek ticari ve turistik gelir veya değerli gayrimenkuller nedeniyle arsa, bağımsız bir bölgeye yönelen birçok insanı kendine çekiyor.

Devamı
19 Ekim

Anlaşmalı Boşanma

Evlilik en az bir yıl sürmüş, ortak boşanma başvurusu yapılmışsa veya eşlerden birinin açtığı dava diğer eş tarafından kabul edilmişse evlilik anlaşmalı boşanma ile bozulur. Anlaşmalı boşanma için karar verdiğinizde sizi temsil edebilecek yeterlilikte ve size yakın Alanya avukat hizmeti için lütfen irtibata geçin.

Devamı
19 Ekim

Alanya Boşanma Avukatı

Boşanma veya "evliliğin sona ermesi", evlilik ilişkisinin yasal olarak sona ermesidir. Boşanma süreci, aile hukuku avukatları tarafından ele alınır ve mal paylaşımından çocuk velayetine kadar bir dizi konuyu içerir. Alanya boşanma avukatı arayışı için alanında uzman ekibimiz sizlere gerekli bilgiyi sunmaktadır.

Devamı
2 Mayıs

Afyoncu hukuk bürosu

Alanya Avukat Bürosu Afyoncu hukuk büromuzu tercih ederek sizinle her an iletişim halinde bulunacak olan alanında uzman ve profesyonel bir avukattan hizmet alma şansını elde edebilirsiniz.

Devamı
2 Mayıs

Alanya avukat bürosu - Afyoncu Hukuk Bürosu

Sürekli olarak araştırma yapma, davanın takipçisi alma gibi konularda atik olması için avukatın dinamik bir yapıya sahip olması çok önemli bir detaydır.

Devamı
2 Mayıs

Afyoncu hukuk büro

Afyoncu hukuk büromuz siz müvekkillerimiz ile sürekli bir şekilde iletişim halinde olarak en iyi şekilde hizmet sunmaktadır.

Devamı
2 Mayıs

ALANYA AFYONCU HUKUK DANIŞMANLIK BÜROSU

Sizler de tecrübeli bir ekip tarafından sunulan Alanya avukat hizmeti almak istiyorsanız hemen şimdi gönül rahatlığı ile Afyoncu hukuk bürosunu tercih edebilirsiniz.

Devamı
1 Mayıs

Alanya avukat hizmeti

avukat bürosunun en iyi şekilde Alanya avukat hizmeti sunabilmesi için her müvekkil ile özel olarak görüşmesi ve her dava dosyası ile titizlikle ve aynı oranda ilgilenmesi gerekir.

Devamı
1 Mayıs

Alanya avukat bürosu - Afyoncu Hukuk Bürosu

Afyoncu hukuk büromuz siz müvekkillerimize alanında uzman ve tecrübeli Alanya avukat seçenekleri ile hizmet sunmaktadır.

Devamı
1 Mayıs

Afyoncu hukuk bürosu

Alanya hukuk bürosu olan Afyoncu hukuk büromuz sayesinde sizler de ceza hukuku, idare hukuku, miras hukuku, aile hukuku, gayrimenkul hukuku, şirketler hukuku, borçlar hukuku, icra ve iflas hukuku alanlarında oldukça rahat ve profesyonel bir hizmet alma şansını elde edebilirsiniz.

Devamı
14 Şubat

ALANYA AFYONCU HUKUK DANIŞMANLIK BÜROSU

Alanya’da faaliyet gösteren Afyoncu Hukuk Bürosu, hukukun birçok alanında uzman kadrosu ile hem danışmanlık hem de dava takibi hizmetleri sunmaktadır.

Devamı
14 Şubat

Alanya Avukat - Afyoncu Hukuk Bürosu

Alanya Avukat. Afyoncu hukuk bürosu bünyesinde görev yapan avukatlarla alabileceğiniz destekler için öncelikle telefon görüşmesi yapabilirsiniz

Devamı
14 Şubat

Alanya Avukatı Avukatları Hukuk Avukatlık Bürosu - Avukat Ayfoncu

Alanya Avukatı olarak müvekkillerimizin miras, gayrimenkul, ticaret hukuku, ceza, boşanma, iş hukuku, sağlık hukuku, şirket davalarında hizmet vermekteyiz.

Devamı
9 Eylül

İcra Takibi Nedir? İcra Takibi Nasıl Başlatılır?

İcra takibi, kişilerin özel hukuktan kaynaklanan alacaklarını tahsil edebilmeleri için devletin cebri icra yetkisini kullanması durumudur. Buradaki amaç, alacaklının haklarına kavuşması ve borçluya şahsen kuvvet kullanmasını önlemektir.

Devamı
9 Eylül

İşe İade Davası Hangi Durumlarda Açılır?

Bu davalar çok fazla detay ve işleyişi içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle de işçi hakları ve iş hukuku alanında uzman bir Alanya avukat ile birlikte yola çıkmak oldukça önemlidir.

Devamı
14 Haziran

Reddi Miras Nedir? Nasıl Yapılır?

miras hukuku davalarında da avukatlık hizmeti almak oldukça önemlidir. Bu anlamda alanında yetkin avukat kadrosunun bulunduğu Alanya avukatlık bürosu ile çalışmaya özen göstermelisiniz.

Devamı
14 Haziran

İzale-i Şuyu (Ortaklığın Giderilmesi) Davası Ne Kadar Sürer?

Ortaklığın giderilmesi avukatı ise tarafı temsil ederek tüm hukuku işlemleri ve yargılama prosedürünü onun adına yerine getiren, malın satılarak bedelinin hak sahiplerine nakdini gerçekleştiren profesyonellerdir. Bu anlamda dava sürecinde en iyi avukat ile çalışmak oldukça önemlidir. Siz de Avukatlık hizmeti almak için başvurduğunuz Alanya avukatlık bürosunun alanına hâkim avukatlardan oluşmasına özen göstermelisiniz.

Devamı
29 Mayıs

Zina (Aldatma) Nedeniyle Boşanma Davası Şartları

Zina davası mutlaka iyi bir avukat aracılığı ile takip edilmelidir. Bu doğrultuda hak kaybına uğramamak ve delillerde eksiklik yaşanmaması için mutlaka tecrübeli avukatları bulunan bir Alanya avukatlık bürosu ile çalışmalısınız.

Devamı
29 Mayıs

Hapis Cezanın Ertelenmesi Şartları Nelerdir?

Cezanın ertelenmesi durumu kesinlikle yetkin bir Alanya avukat ile takip edilmelidir. Bu doğrultuda alanında uzman avukatlarla hizmet sunan bir Alanya avukatlık bürosu ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

Devamı
27 Mayıs

Gayrimenkul Hukuku ve Dava Türleri

Gayrimenkul hukuku çerçevesinde görülen davalar için kişilerin mutlaka avukatlık hizmeti alması gerekmektedir. Yine hiçbir davada avukat tutma zorunluğu olmasa da en iyi avukat ile çalışmak, karşılaşılması muhtemel olan ciddi zorluk ve sıkıntıların önüne geçmek adına oldukça önemlidir.

Devamı
27 Mayıs

Mirasçılıktan Çıkarma Nedir? Şartları Nelerdir?

Miras davalarında avukat ile temsil edilmek zorunlu olmasa da, miras hukukunun çok teknik bir alan olması nedeniyle nitelikli bir Alanya avukat hizmeti almanız oldukça önemlidir.

Devamı
24 Mayıs

İş Kazaları ve İşçilerin Tazminat Hakları

İşçinin çoğu zaman göz ardı edilen haklarının korunması ve iş hukukunda meydana gelen ihtilafların çözülmesi için mutlaka alanında uzman avukatlar ile hizmet sunan bir Alanya avukatlık bürosu ile çalışarak nitelikli danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

Devamı
24 Mayıs

Boşanma Sürecinde Mal Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Boşanma sürecinde doğru bir avukat ile çalışmak ise davanın seyrini önemli ölçüde değiştirmektedir. Bu doğrultuda Alanya avukat hizmeti sunan hukuk bürolarından biriyle anlaşmadan önce iyi araştırma yapmak oldukça önemlidir.

Devamı
24 Ekim

Ücretsiz İzin İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

Çalışanlar zaman zaman haklı sayılabilecek nedenlerle bir veya birkaç gün ücretsiz izne ihtiyaç duyabilirler. Örneğin yakınlarından birinin hastalığı veya iş saatleri dahilinde zorunlu olarak bir yerlerde (resmi daire vs.) bulunmaları gerekebilir.

Devamı
14 Haziran

TÜRKİYE’DE ŞİRKET KURULUŞLARI

Anonim şirket, 6102 Sayılı Kanun’un 329. maddesinde şu şekilde tanımlanmıştır; “ Anonim Şirket, sermayesi belirli ve paylara bölünmüş olan, borçlarından dolayı yalnız malvarlığıyla sorumlu bulunan şirkettir.” Anonim şirkette ortakların sorumlulukları, koymayı taahhüt ettikleri sermaye miktarına kadar bütün mal varlıkları ile sorumludurlar. Taahhüt edilen bütün sermaye miktarını ödemiş ortaların herhangi bir sorumlulukları olmayacaktır. Amme Alacakları Kanunu’ndan kaynaklanan borçlar için ise ort

Devamı
8 Mart

İşçi Alacaklarına yönelik Kıdem ve İhbar Tazminatı Davaları

Günümüzde sanayileşmenin artması ve kozmopolit bir şehirde yaşamanın etkisiyle, oldukça yoğun olarak rastladığımız ve çözüme ulaştırdığımız dava türleri iş hukukundan doğan ve özellikle de işçi Alacaklarına yönelik davalardır.

Devamı
8 Mart

İş Hukuku Uyuşmazlığından Doğan Davalar

İş hukuku alanında, bireysel müvekkillerimize ve şirket tüzel kişilere İş hukukundan doğan uyuşmazlıklar kapsamında profesyonel danışmanlık ve uzman dava Avukatlarımızla birlikte dava yoluyla hizmet vermekteyiz.

Devamı
8 Mart

Aile Hukuku Hakkında

Çiftler anlaşarak yada biri diğerinden bağımsız olarak, anlaşamama nedenlerini ileri sürerek, aile Mahkemelerinde boşanma dilekçelerini vererek boşanma davasını açabilirler.

Devamı
7 Ocak

Yabancı Gerçek Kişilerin Türkiye'de Taşınmaz Sahibi Olması

2644 sayılı Tapu Kanunu’nun Mayıs ayında yürürlüğe giren 6302 sayılı Kanun ile değişik 35. Maddesi uyarınca, yabancı uyruklu gerçek kişilerin ülkemizde taşınmaz edinmesinde karşılıklılık şartı aranması uygulaması terk edilmiştir. Ülkemizde taşınmaz ve sınırlı ayni hak ediminizin mümkün olup olmadığı konusunda ülkenizdeki Türkiye Büyükelçiliği veya Başkonsolosluklarından veya ülkenizin Türkiye’deki temsilciliklerinden bilgi almanız mümkündür.

Devamı
29 Aralık

Miras Hukuk Nedir ? Miras Bırakanın Bankadaki Parası Üzerinde Mirasçıların Hakları

Kişinin ölümü ile birlikte bankadaki parası üzerinde tüm mirasçılar ortaklaşa hak sahibi olur. Türk medeni Kanunu’nun 640.maddesine bu ortaklık mirasın paylaşılmasına kadar sürer. Paylaşma anına kadar mirasçılardan hiçbiri bankadaki paraya dokunamaz

Devamı
29 Aralık

İcra İflas Hukuku

İcra İflas Hukuku, borcunu ödeyemeyen borçlunun borcunun, alacaklının talebi üzerine, devlet zoruyla taşınır ve taşınmaz varlıklarına el konarak karşılanmasını konu alan hukuk dalıdır.

Devamı
19 Aralık

Denetimli Serbestlik Şartları ve Sorular

Denetimli serbestlik, “Mahkemece belirtilen koşullar ve süre içinde, denetim ve denetleme planı doğrultusunda şüpheli, sanık veya hükümlünün toplumla bütünleşmesi açısından ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet, program ve kaynakların sağlandığı toplum temelli bir uygulamayı” ifade etmektedir.Diğer bir ifadeyle denetimli serbestlik, hükümlülerin suç işlemesine neden olan davranışlarının düzeltilerek, tekrar suç işlemelerinin önlenmesi, ceza infaz kurumundan salıverilen hükümlülerin takip edilmesi, ma

Devamı
19 Aralık

Parselasyon İşlemleri – İmar Hukuku

Parselasyon işlemleri, plan sınırları içerisinde bulunan ve henüz yapılaşma hakkı düzenlenmemiş arazilerin şekillendirilmesini sağlamaktadır. Bir başka deyişle, ham durumdaki arazilerin imar parseline dönüştürülmesi sürecinde gerçekleştirilen idari işlemler dizisidir.

Devamı
19 Aralık

Muris Muvazaası ve Mirastan Mal Kaçırmak

Miras bırakanın, tüm mirasçılarından veya bir kısmından mirasını saklamak/kaçırmak amacıyla yaptığı davranışa muris muvazaası denilmektedir. Muris yani miras bırakan çeşitli nedenlerle bu gibi yöntemlere gitmek isteyebilmektedir.

Devamı
19 Aralık

İflas Erteleme Müessesesi ve Hukuki Niteliği

Çoğunlukla İflas erteleme yahut İflasın ertelenmesi terimleriyle kullanılan iflas erteleme müesesesi, finansal risk kapsamına girecek yahut girmiş olacak olan sermaye şirketinin ticari faaliyetlerine devam edebilmesi için o şirketin iflasının önlenmesi amacıyla başvurulan kurumdur.

Devamı
19 Aralık

Alanya Ceza Avukatı

Avukat denildiğinde daima en iyi aranır. En iyi avukat kim ise onunla yola çıkmak istenir. Doğru olanda tabiki budur. Ekmeğimizi dahi seçerken en iyisini seçmeye çalışan insanoğlu tabiki avukatınıda seçerken en iyi avukatı seçmelidir.

Devamı
19 Aralık

Boşanma davası açmak ve boşanmak

Ülkemizde evlilik birliğine devam etmek istemeyen eşler boşanma hakkına sahiptiler. Eşlerin evlilik tarihinden itibaren veya belirli bir süre sonra yahut bir olay sonrasında aralarında geçen tartışmalar sonucunda karar almaları ile boşanma davaları açılmaktadır.

Devamı

Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz