19 Aralık

Boşanma davası açmak ve boşanmak

Ülkemizde evlilik birliğine devam etmek istemeyen eşler boşanma hakkına sahiptiler. Eşlerin evlilik tarihinden itibaren veya belirli bir süre sonra yahut bir olay sonrasında aralarında geçen tartışmalar sonucunda karar almaları ile boşanma davaları açılmaktadır.


Boşanma davası açmak ve boşanmak istiyorum. Boşanma avukatı
Ülkemizde evlilik birliğine devam etmek istemeyen eşler boşanma hakkına sahiptiler. Eşlerin evlilik tarihinden itibaren veya belirli bir süre sonra yahut bir olay sonrasında aralarında geçen tartışmalar sonucunda karar almaları ile boşanma davaları açılmaktadır. Her evli çiftin başına gelebilecek bu durum sonrası akıllara gelen bir çok soru vardır. Bize ulaşan sorular ise başlıca şunlardır. Boşanmanın etkileri nelerdir? Boşanma avukatı bulmalı mıyım? Boşanmak ne kadar sürer? Dava ne kadar sürer? Boşanırsam çocuklar ne olacak? Boşanma durumunda nafaka alır mıyım? Nafaka öder miyim?, Boşandıktan sonra ne zaman tekrar evlenebilirim? Eşimi aldattım ne yapmalıyım? Eşim beni aldattı, zina yaptı ne yapmalıyım? Eşimi seviyorum ama ayrılmak istiyorum. Eşim evi terketti ne yapabilirim? Ayrılmak istiyorum ne yapabilirim? Boşandım ama pişmanım, tekrar evlenebilir miyim? Eşim boşanmak istiyor ben istemiyorum ne yapabilirim?

Evet bu konu son derece hassas bir konu ve bu nedenle hem eşler için hemde eşlerin yakınları için hukuk ofisimiz olarak bizde son derece hassas ve gizlilik prensiblerimiz gereği konuyu en iyi şekliyle çözmekteyiz. Eğer boşanma konusunda kararınızı vermişseniz bir boşanma avukatı ile bağlantıya geçmeniz gerekmektedir. En iyi avukat sizin hukuki haklarınızı savunur. Bu nedenle mutlaka davanızı bir avukat ile açın. Çekişmeli ve çekişmesiz boşanma davalarında sizin hukuki yardımcınız bir avukattır. Velayet ve nafaka konusunu, mal ayrılığı, mal rejimi gibi önemli ve hassas konularda boşanma avukatı ile yola çıkmanız davanızın süreci için son derece önemlidir.

Boşanma davalarında kısa sürede sonuç almak en önemli konudur. Çünkü eşler için çekilmez bir hal almış yaşam varsa ve evlilik birliği temelinden sarsılmış ise artık uzun davalar, günlerce aylarca beklemek ızdırap haline gelecektir. Boşanmak isteyen eşler hukuk ofisimize başvurmaları durumunda konu üzerinde ilgili çalışma yapılıp en kısa sürede boşanmanın gerçekleştirililmesi için gereken adımlar atılır. Hukuk mahkemelerinde açılacak boşanma davalarında en önemli kriter eşlerin durumu ve kararlarıdır. Bu konu üzerine avukatlarımız sizden gelecek bilgileri toplar ve işlemleri başalatır. Mal varlığı Türk Medeni Kanunu hükümleri çerçevesinde ele alınır ve paylaştırılır. Yeni ve eski medeni kanun kapsamında değerlendirilen taşınır ve taşınmaz mallarınız ile nafaka konusu boşanma avukatı tarafından çözüme kavuşturulur.

Ayrılmak istiyorum, diyen eşler ise beraberce ofisimize gelirler ise ayrılık ve boşanma daha kolay gerçekleştirilir. Eşlerin ayrılık ve boşanma konusundaki kararları bizim için olduğu kadar yargılama içinde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle eşler ile görüşmelerimiz ve varsa mağduriyetleri en ince ayrıntısına kadar dinlenmekte ve çözüm bulunmaktadır. Eşiniz aldatıyor ise ve başka bir kadın veya erkek varsa bu konuda da gerekli işlemler en iyi şekliyle yürütülmelidir. Aldatıldım diyen veya aldatılıyorum diyen eşler kararlarını vermeleri durumunda boşanma avukatlık hizmeti veren ofisimize ulaşmalıdırlar.

Tazminat davası ve ceza davası gereken durumlarda davalar açılacaktır. Maddi manevi tazminat talepleri boşanma davalarında yoğun şekilde yer bulmaktadır. Maddi durumu kötü olan taraf ile durumu iyi olan taraf için süreç daha farklı ilerleyecektir. Evlilikte sadakat kanunlarımıza göre çok önemlidir bu konuda da yapılacak bir çok önemli çözüm vardır.

Hukuk ofisimize boşanma davası için ulaşabilir ve boşanma avukatları konuyu çözüme kavuşturacaklardır. Anlaşmalı boşanma sözleşmesi, protokolü, boşanma dilekçesi hazırlanırken kaleme alınır ve boşanma davaları hızlıca sonuca kavuşturulur.

Alanya’da kurulu olan Hukuk Büromuzu arayarak veya iletişim sayfamızdan bizimle her türlü  sorununuzla ilgili temasa geçerek danışabilirsiniz.

Boşanma Avukatı ve boşanma davası ofis bölümü.

Boşanma hukuku. Boşanma dava dilekçesi arama. Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma.

Velayet ve çocukların durumu hakkında detaylı bilgiler.Boşanmak istiyorum ve boşanma avukatı arıyorum.

En iyi boşanma avukatı. Alanya boşanma avukatı. Boşanma hukuk ofisleri.


Merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz